Genel

Sancaktepe Su Tesisatçısı, Su Kaçağı Tespiti ve Tıkanıklık Açma

Sancaktepe Su Tesisatçısı su kaçağı tespiti yaşam alanlarınız için oldukça önemli bir konudur. Bunu durumu kendiniz faturalardan da fark edebilirsiniz. Eğer faturalarınız bir önceki aylara kıyasla daha fazla gelmeye başladıysa bir su kaçağı söz konusu olabilir. Böyle bir durumda hemen bir uzmandan yardım almalısınız. Sancaktepe su kaçağı tespiti olarak uzman kadromuzla 24 saat boyunca hizmetinizdeyiz. Su kaçağını oluşturan başlıca nedenlerden biri kalitesiz malzeme kullanımıdır. Bunun yanı sıra işçiliğin de kaliteli olması gerekir. Kullandığınız malzeme kaliteli fakat işçilik kötü ise ne yazık ki su kaçağı sıkıntısı yaşamanız oldukça muhtemel. Sancaktepe Tesisatçı olarak bu işi bize gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Dinleme cihazı: Diğer cihazlardan daha hassas olan bu cihaz su kaçağı tespitinde kullanılır. Kullanışlı olan bu alet kaçağın olduğu yerleri noktasal bir atışla ve hızlıca bulur

Nem ölçer: Sızıntının tam yerini tespit etmez. Ama ortamın nem seviyesi hakkında bilgi verir.

Termal kamera: Isıya göre borulardan geçen sızıntıyı bulmak için kullanılır.

Pis su kamerası: Kablolu sisteme bağlı olan bu kamera ile pis su borularında oluşan bu hasarı görüntülemek mümkündür. Borularda biriken atık ve zarar gören yerler bu şekilde kamera sayesinde bilinir.

Tıkanıklık Neden Oluşur ve Nasıl Açılır?

Lavaboların tıkanması her hane için korkulu bir rüyadır. Tıkanıklıkların başlıca sebepleri lavaboya atılan saç, kıl veya suda çözülmeyen maddeler zamanla birikerek tıkanıklık oluşturur. Mutfak lavaboları da aynı şekilde yağ ve yemek kalıntıları ile tıkanabilir. Tıkanıklık açma çok zor bir durum olarak görülse de işini bilen insanlar için zor olmaktan çıkıyor. Mutfak tıkanıklığı açmak gelişen teknoloji ile tesisatçılar için daha kolay hale geldi. Ama siz bu işi de bizim gibi uzmanlara bırakın. Çünkü tıkanıklık açma sırasında borulara verilecek en ufak hasar size daha pahalıya patlayabilir.

Sancaktepe tesisatçılarının vermiş olduğu hizmetlerden bazıları;

  • Su kaçağı tespiti
  • Robot ile tıkanıklık açma
  • Musluk ve batarya değişimi
  • Sifon değişimi
  • Su sayacı ve vana montajı
  • Pimaş boru hattı döşeme
  • Duşa kabin, şofben, lavabo montajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir