Gündem

Güneş Sütü Nedir? Neden Kullanılır?

Güneş sütü, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için tercih edilen bakım ürünlerinden bir tanesidir. Bilindiği üzere güneş ışınlarının cilt üzerinde büyük bir tahribat oluşturması söz konusudur. Bu nedenle güneş kremleri UVA ve UVB ışınlarına karşı cildin korunması sağlar. Ancak güneş sütü, güneş kremlerinden çok daha etkili bir koruyuculuğa sahiptir.

Güneş sütü aslında bir güneş koruyucudur. Yapısı nedeni ile süt olarak isimlendirilmektedir. Güneş kremleri gibi SPF koruma faktörlerine sahip olan güneş sütü, vücut ve yüz için ayrı ayrı sunulabilmektedir. Hafif forma sahip olan bu ürünler ince yapısı ve nemlendirici özelliğe sahip olması nedeni ile sık sık talep görmektedir. Peki, güneş sütünün faydaları nelerdir?

Güneş Sütünün Faydaları

Güneş sütü, tıpkı güneş kremi gibi güneşten gelen UVA ve UVB gibi zararlı ışınlara karşı vücudun korunmasını sağlar. Bunun yanı sıra ciltte hızlı bir şekilde emilen ve kolayca dağılabilen güneş sütü, son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Güneş sütünün güneş yanıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca güneş sütünün düzenli kullanımı foto yaşlanma belirtileri, kuruluk, lekelenme, sebum dengesizliği gibi çeşitli cilt problemlerinin de ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Güneş sütünün kullanımının son derece kolay ve başarılı ürünler arasında yer aldığından bahsedebiliriz.

Güneş sütünün güneş kreminden en büyük farkı hafif bir yapıya sahip olmasıdır. Güneş kremleri yoğun yapıya sahip olan ürünlerdir. Bu nedenle güneş sütünün günlük hayatta kullanım çok daha pratik ve yaygındır. Sprey şişelerin içerisinde bulabileceğiniz güneş sütlerini cildinize gerekli bakımı yaparak kullanabilirsiniz. SPF etkisi sayesinde güneşin tüm gün çok daha hafif bir cilt yapısı ile kendinizi korunaklı hissedebileceksiniz.

Güneş Sütü Fiyatları

Güneş sütü fiyatları bu ürünü kullanmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konudur. Söz konusu ürünlerin fiyatları boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu neden net bir bilgi vermek mümkün değildir. Todays Clinicals olarak sizlere en kaliteli ve güvenilir ürünleri sunuyoruz. Siz de bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alabilir ve ürünleri kolayca sipariş verebilirsiniz.