Gündem

Hayatımıza Enerji Veren Vitaminler!

Yoğun hayat koşuşturması içinde bulunan her insanın belirli vitaminlere ihtiyacı vardır. Vitamin ve mineral destekleri daha iyi konsantre olmayı, enerjik ve mutlu hissetmeyi destekler.

Vitamin Eksikliği Nedir?

Bazı zamanlarda beslenme düzeninde yiyeceklere yeterince yer verilmediğinden dolayı o yiyeceklerden alınması gereken vitamin ve minerallerden mahrum kalınır. Vitamin ve mineral eksiklikleri besin eksikleri olarak vücutta zamanla mühim bir problem halini alır.

Besin eksikliğine bağlı olarak yorgun hissedilir, metabolizma yeterince ve düzgün çalışamayabilir, cilt üzerinde, tırnaklarda hatta saçlarda deformasyon başlayabilir. Bağışıklık sisteminde problemler oluşur ve vücut hastalıklara karşı oldukça korunmasız kalır. Mulvitaminler beslenme düzeninin eksik olduğu noktada destek sağlar.

Multivitamin Ne işe yarar?

Pharmaton Multivitaminler’in hayatınızı kolaylaştıracak enerji verecek pek çok faydası vardır.

Faydalarına gelecek olursak;

  • Vücudun beslenmesini destekleyen yardımcı bir takviyelerdir.
  • Eksik bir beslenmeyi güçlendirir.
  • Belirli vitamin eksiği olan insanların vitamin eksiklerini karşılar.
  • Vücuda ekstra besin sağlar

Multivitaminlerin faydaları çok büyük ölçüde ne tür vitamin alındığına bağlıdır. Her türden yaş için, yalnız erkekler veya yalnız kadınlar için, bebek bekleyen anneler için multivitamin formülleri bulunur.

Doğru multivitamini tercih etmek kişisel vitamin alımına bağlıdır. Bu kişinin beslenmesine göre değişkenlik gösterir. Sağlıklı ve dengeli beslenen insanlar için multivitamin fazla olabilir.

Vejetaryen ve Veganların Kullanımında Faydaları

Vejetaryen ve veganlar kapsamında multivitamin takviyelerinin yararları sonsuz olabilir. Pek çok et dışı protein, mineral ve vitamin kaynağıdır. Bunların genelini hazırlamak zaman alabilir ve de bir manav veya restoranda bulmak güç olabilir.

Günlük olarak multivitamin takviyesi almak vejetaryenler ile veganların dengeli, düzenli bir çeşitlilikte beslenmesinde almaları güç olan demir, magnezyum, selenyum gibi pek çok vitamini takviye olarak almaya yardım eder

Hamile Kadınlar için Vitaminlerin Önemi

Hamileler kendi durumuna özel olarak formüle edilen vitaminlerden genelde birçok faydalar alır. Folik asit, kalsiyum ve A vitaminleri doğumun öncesinde vitaminlerde bulunan ana bileşenlerdir. Regl gören kadınlar içerisinde ekstra demir olan bu multi vitaminlerden yararlanabilir çünkü regl vücutta doğal olarak bulunan demir kaynağını tüketir. İleri yaşta olan kadınlara, kemik yoğunluklarını ve sağlamlığını artırmak için sıkça kalsiyum ve D vitamini içeriği olan vitaminler verilir.

Spor Yapan Kişiler için Vitaminlerin Önemi

Belirli bir düzen içerisinde egzersizler yapan kişiler multivitaminlerden desten sağlayabilir. Bazı kanıtlanmış çalışmalarda ispatlanıyor ki vitamin ve mineraller kas onarımına fazlasıyla yardımcı olur.

Bu vesile ile iyi bir vitamin kaynağı alan insanların vücudunun egzersizlerle birlikte toparlanmasına hatta varsa yaralanmaların da çok daha hızlı iyileşmesinde yardımcı olur. Ağırlık çalışanlar için bazı multivitaminler de çok daha hızlı kas yapısı oluşması için yüksek bir protein dozajı içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir