Genel

Türk müzik dünyasının sevilen isimlerinden Arif Çobanoğlu, yeni şarkısı “Kömür Karası”nı tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturdu.

Türk müzik dünyasının sevilen isimlerinden Arif Çobanoğlu, yeni şarkısı “Kömür Karası”nı tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturdu.

Bartın Amasra şehrinde yaşanan maden faciası, 14 Ekim 2022 akşamı tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Olayda 43 madenci hayatını kaybederken, şehit aileleri büyük acı yaşadı. Bu üzücü olayın ardından, sanatçı Arif Çobanoğlu, maden ve şehit ailelerine özel bir şarkı olan “Kömür Karası” adlı eseri yayınladı.

“Kömür Karası” adlı eser, Arif Çobanoğlu tarafından bestelenen ve sözleri de kendisine ait olan bir şarkıdır. Klip yönetmenliğini Fatih Baduroğlu’nun yaptığı şarkı, Bartın Amasra şehrinde yaşanan maden faciasının ardından bir anı şarkısı olarak ortaya çıktı.

Arif Çobanoğlu, maden faciasından hemen sonra Almanya’dan kendi Memleketi olan Bartın Amasra şehrine giderek destek amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette gördüklerinden etkilenerek, “Kömür Karası” adlı duygusal şarkısını besteledi. Şarkı, hem faciada hayatını kaybeden madencileri anmak hem de şehit ailelerine destek olmak amacıyla yayınlandı.

Bu üzücü olayın ardından Arif Çobanoğlu’nun “Kömür Karası” adlı şarkısı, Türkiye genelinde büyük ilgi gördü ve hala insanların hafızalarında yerini koruyor. Bu acı olayın bir kez daha hatırlanması ve maden işçilerine gereken önemin verilmesi için “Kömür Karası” adlı eserin hatırlanması önem arz ediyor.