Gündem

Aksakal’dan TBMM Başkanı Şentop’a 23 Nisan mesajı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102’nci kuruluş yıldönümü vesilesiyle kutlama mektubu gönderdi.

Aksakal mektubunda;

““Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!” düsturunu asil Türk milletinin ruhuna nakşeden Mustafa Kemal ATATÜRK ve O’nun fikirleri, o günlerden bugüne yapılan her türlü saldırının karşısında ilk günkü iradesiyle ayaktadır.

Bir asrı geride bırakan özgürlük mücadelesinin en küçük zafiyete tahammülü olmadığı gibi, her aşamasında bu topraklar uğruna gözünü kırpmadan canını feda edebilecek her bir ferdi, aynı inanç ve kararlılıkla lâik Cumhuriyeti korumaya ve kollamaya muktedirdir.

Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu şerefli yaşamı bahşeden aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla yâd ederken, şahsınızda ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti değerlerine bağlı Gazi Meclis Üyelerimizi saygıyla selamlıyor bağımsızlığımızın teminatı, demokrasimizin mabedi Türkiye Büyük

Millet Meclisi’nin 102.nci kuruluş yıldönümünü ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” yürekten kutluyorum.” sözlerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.