Gündem

Vegan Ürün Belgesi

Vegan sertifikası olarak da bilinen vegan ürün belgesi, kozmetik markanızın hayvan sağlığına verdiği önemi vurgular. Bu doğrultuda markanızın etiği ve değerleri hakkında tüketicilerinizle daha geniş bir mesaj paylaşmanıza olanak tanır.

Tüm bunların yanı sıra vegan sertifikalı bir kozmetik ürün    hiçbir hayvansal içerik veya yan ürün içermemesi, üretim sürecinde hiçbir hayvansal içerik veya yan ürün kullanmaması ve herhangi bir şirket veya bağımsız yüklenici tarafından hayvanlar üzerinde test yapılmaması olarak tanımlanır.

Vegan Ürün Belgesi Neden Önemlidir?

Gıda endüstrisinden kaynaklanan veganizm, hayvansal ürünleri tüketmekten veya kullanmaktan kaçınma pratiğidir. Son derece popüler olan veganizm hayvanlara yönelik her türlü sömürü ve zulmü dışlamayı temel edinmektedir. Vegan sertifikası olan bir kozmetik formülde hayvansal hiçbir maddeye izin verilmez. Bu nedenle vegan olduğu iddia edilen bir ürün, tüketiciye özellikle kozmetik şirketinin temel değerleri ve hayvanları koruma taahhüdü olmak üzere birçok bilgi iletir.

Hayvansal bazlı içerikler kozmetik endüstrisinde oldukça yaygın olduğundan ve birçok ülkede hayvan testlerine hala izin verildiğinden, bu sertifika özellikle kozmetik markaları için anlamlıdır.

Vegan Ürün Belgesi Kriterleri

Aşağıdaki dört şartın karşılanması durumunda bir ürün vegan olarak ifade edilmektedir.

  • Hayvanlardan elde edilen hayvansal içerik veya içerik yok
  • Bileşenlerin veya bitmiş ürünün hayvanlar üzerinde test edilmemesi
  • Hayvan genleri veya hayvan kaynaklı maddeler içeren genetiği değiştirilmiş organizmalar yok
  • Mutfak ve hijyen standartlarına uygunluk

Bazı kozmetik içerikler diğerlerinden daha zor olabilir ve bazen derinlemesine incelemeler gerekir. Bu sayede firmaların vegan belgesine sahip olması mümkün hale gelmektedir.

Profesyonel Belgelendirme

Vegan Sertifikasyon, müşterilerine profesyonel bir şekilde belgelendirme hizmeti sunmaktadır. Bu doğrultuda son derece kaliteli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen belgelendirme süreci ile ürünlerinizin üretimi ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak faaliyetlerini sürdüren Vegan Sertifikasyon ile iletişime geçerek belgelendirme süreci ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu noktada konu ile ilgili bilgi aldıktan sonra firmanızın ürünleri için vegan ürün belgesi almak adına harekete geçebilirsiniz. Hadi, detaylı ve kaliteli bir şekilde hizmet almak için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.